MKP1841447405V
Mfr.Part #
MKP1841447405V
Description
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
Height Seated (Max) :
0.906 23.00mm
Width :
13.0048mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage - Rated AC :
220V
Length :
30.988mm
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
MKP1841
Lead Pitch :
27.5082mm
Size / Dimension :
1.220Lx0.512W 31.00mmx13.00mm
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Published :
Capacitance :
0.47µF