MKP1841447405
Mfr.Part #
MKP1841447405
Description
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Mount :
Through Hole
Depth :
13.5mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Size / Dimension :
1.220Lx0.512W 31.00mmx13.00mm
Capacitance :
0.47µF
Max Operating Temperature :
100°C
Lead Pitch :
27.5mm
Packaging :
Bulk
Width :
13.0048mm
Length :
30.988mm
Package / Case :
Radial
Lead Diameter :
800 µm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.906 23.00mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Voltage - Rated AC :
220V
Published :
Voltage - Rated DC :
400V