MKP1841447404M
Mfr.Part #
MKP1841447404M
Description
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL
Stock
1
In Stock :
1
Series :
MKP1841M
Voltage - Rated AC :
220V
Lead Pitch :
22.5044mm
Size / Dimension :
1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
2007
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Width :
10.4902mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Dielectric :
PP
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Capacitance :
0.47µF
Height Seated (Max) :
0.728 18.50mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Length :
26.4922mm