MKP1841433404
Mfr.Part #
MKP1841433404
Description
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
100°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
PP
Through Hole
Size / Dimension :
1.024Lx0.472W 26.00mmx12.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
400V
Length :
26.0096mm
Lead Pitch :
22.5044mm
Capacitance :
0.33μF
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Rated AC :
220V
Width :
11.9888mm
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Radial
Number of Pins :
2
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Lead Spacing :
0.886 22.50mm