MKP1841427406
Mfr.Part #
MKP1841427406
Description
CAP FILM 0.27UF 20% 400VDC RAD
Voltage - Rated AC :
220V
Capacitance :
0.27μF
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
400V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C