MKP1841427405
Mfr.Part #
MKP1841427405
Description
CAP FILM 0.27UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.27μF
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
220V
Voltage - Rated DC :
400V
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C