MKP1841422405M
Mfr.Part #
MKP1841422405M
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Radial
Dielectric :
PP
Lead Pitch :
22.5044mm
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated DC :
400V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Width :
7.493mm
Height Seated (Max) :
0.610 15.50mm
Voltage - Rated AC :
220V