MKP1841415405M
Mfr.Part #
MKP1841415405M
Description
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
Voltage - Rated AC :
220V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
MKP1841M
Size / Dimension :
0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Width :
8.509mm
Capacitance :
0.15μF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
15.0114mm
Length :
18.0086mm
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C