MKP1841410104V
Mfr.Part #
MKP1841410104V
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
15.0114mm
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Pitch :
27.5082mm
Length :
31.496mm
Voltage - Rated AC :
600V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
MKP1841
Size / Dimension :
1.240Lx0.591W 31.50mmx15.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.1μF
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Height Seated (Max) :
0.984 25.00mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm