MKP1841410104M
Mfr.Part #
MKP1841410104M
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC RADIAL
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Width :
10.9982mm
Length :
26.4922mm
Lead Pitch :
22.5044mm
Height Seated (Max) :
0.827 21.00mm
Size / Dimension :
1.043Lx0.433W 26.50mmx11.00mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
0.1μF
Voltage - Rated AC :
600V
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
100°C