MKP1841410104
Mfr.Part #
MKP1841410104
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC RADIAL
Width :
15.0114mm
Voltage - Rated AC :
600V
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Radial
Lead Diameter :
800 µm
Capacitance :
0.1μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
27.5mm
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Size / Dimension :
1.240Lx0.591W 31.50mmx15.00mm
Packaging :
Bulk
Depth :
13.5mm
Series :
MKP1841
Length :
31.496mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Published :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height Seated (Max) :
0.984 25.00mm