MKP1841347634M
Mfr.Part #
MKP1841347634M
Description
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Factory Lead Time :
15 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Width :
10.4902mm
Size / Dimension :
0.512Lx0.413W 13.00mmx10.50mm
Series :
MKP1841M
Height Seated (Max) :
0.689 17.50mm
Voltage - Rated DC :
630V
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
0.047µF
Max Operating Temperature :
100°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Length :
13.0048mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Bulk
Datasheets
MKP1841347634M
MKP1841M 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841347634M Overview
A 0.394 10.00mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.