MKP1841347205MV
Mfr.Part #
MKP1841347205MV
Description
CAP FILM 0.047UF 10% 2KVDC RAD
Max Operating Temperature :
100°C
Published :
Capacitance :
0.047µF
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
11.5062mm
Lead Pitch :
27.5082mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
1.240Lx0.453W 31.50mmx11.50mm
Series :
MKP1841
Height Seated (Max) :
0.807 20.50mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Length :
31.496mm
Voltage - Rated AC :
700V
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%