MKP1841347205
Mfr.Part #
MKP1841347205
Description
CAP FILM 0.047UF 10% 2KVDC RAD
Length :
31.496mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
0.047µF
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Height Seated (Max) :
0.807 20.50mm
Size / Dimension :
1.240Lx0.453W 31.50mmx11.50mm
Width :
11.5062mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
27.5082mm