MKP1841347134M
Mfr.Part #
MKP1841347134M
Description
CAP FILM 0.047UF 5% 1.6KVDC RAD
Lead Pitch :
22.5044mm
Size / Dimension :
1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Packaging :
Bulk
Length :
26.4922mm
Height Seated (Max) :
0.728 18.50mm
Series :
MKP1841M
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
10.4902mm
Voltage - Rated AC :
650V
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Capacitance :
0.047µF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~100°C