MKP1841333636
Mfr.Part #
MKP1841333636
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 630VDC RAD
Lead Pitch :
22.5mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated AC :
250V
Packaging :
Bulk
Series :
MKP1841
Capacitance :
0.033µF
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
630V
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
MKP1841333636
MKP1841 0.033μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841333636 Overview
-55°C~100°C is the maximum temperature at which the device can operate.