MKP1841333634M
Mfr.Part #
MKP1841333634M
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Series :
MKP1841M
Width :
8.9916mm
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Published :
Voltage - Rated DC :
630V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Height Seated (Max) :
0.610 15.50mm
Voltage - Rated AC :
250V
Length :
13.0048mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Pitch :
10.0076mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1841333634M
MKP1841M 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841333634M Overview
A 0.394 10.00mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.