MKP1841333405W
Mfr.Part #
MKP1841333405W
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
Voltage - Rated AC :
220V
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
MKP1841
Length :
17.5006mm
Width :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Voltage - Rated DC :
400V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
0.033µF
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
15.0114mm
Datasheets
MKP1841333405W
MKP1841 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841333405W Overview
0.591 15.00mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -55°C~100°C degrees Celsius.