MKP1841333405M
Mfr.Part #
MKP1841333405M
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
Voltage - Rated DC :
400V
Lead Pitch :
15.0114mm
Voltage - Rated AC :
220V
Length :
18.0086mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Series :
MKP1841M
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Width :
5.5118mm
Datasheets
MKP1841333405M
MKP1841M 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841333405M Overview
Electrical devices have 0.591 15.00mm lead spacing.Temperatures of -55°C~100°C are suitable for operating the device.