MKP1841333405
Mfr.Part #
MKP1841333405
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
Lead Pitch :
15.0114mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
Max Operating Temperature :
100°C
Width :
5.0038mm
Capacitance :
0.033µF
Length :
17.5006mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Voltage - Rated AC :
220V
Series :
MKP1841
Datasheets
MKP1841333405
MKP1841 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841333405 Overview
A 0.591 15.00mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.