MKP1841333404M
Mfr.Part #
MKP1841333404M
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Lead Pitch :
15.0114mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
MKP1841M
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
400V
Size / Dimension :
0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
100°C
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Capacitance :
0.033µF
Published :
Packaging :
Bulk
Width :
5.5118mm
Voltage - Rated AC :
220V
Length :
18.0086mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Datasheets
MKP1841333404M
MKP1841M 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841333404M Overview
The lead spacing of this electrical device is 0.591 15.00mm.The device is capable of operating at the temperature of -55°C~100°C.