MKP1841333255M
Mfr.Part #
MKP1841333255M
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD
Voltage - Rated DC :
250V
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Diameter :
800 µm
Voltage - Rated AC :
160V
Depth :
4.5mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
4.4958mm
Length :
13.0048mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.512Lx0.177W 13.00mmx4.50mm
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
0.033µF
Lead Pitch :
10mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C