MKP1841333254M
Mfr.Part #
MKP1841333254M
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Width :
4.4958mm
Series :
MKP1841M
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
0.512Lx0.177W 13.00mmx4.50mm
Length :
13.0048mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.374 9.50mm
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated AC :
160V
Datasheets
MKP1841333254M
MKP1841M 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841333254M Overview
Electrical devices with 0.394 10.00mm lead spacing are used in this application.A temperature of -55°C~100°C is suitable for operation of the device.