MKP1841333135M
Mfr.Part #
MKP1841333135M
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 1.6KVDC RAD
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.650 16.50mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
MKP1841M
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
22.5044mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Size / Dimension :
1.043Lx0.335W 26.50mmx8.50mm
Width :
8.509mm
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated AC :
650V
Length :
26.4922mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1841333135M
MKP1841M 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1.6kV-DC 650V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841333135M Overview
Its lead spacing is 0.886 22.50mm.Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.