MKP1841333106V
Mfr.Part #
MKP1841333106V
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 1KVDC RAD
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
26.0096mm
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated AC :
600V
Lead Pitch :
22.5044mm
Size / Dimension :
1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
Capacitance :
0.033µF
Width :
10.0076mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Series :
MKP1841
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.768 19.50mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
MKP1841333106V
MKP1841 0.033μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841333106V Overview
Lead spacing is 0.886 22.50mm for this electrical device.Devices with a -55°C~100°C temperature capability can be operated.