MKP1841333105V
Mfr.Part #
MKP1841333105V
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.768 19.50mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Length :
26.0096mm
Tolerance :
±10%
Width :
10.0076mm
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated AC :
600V
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
MKP1841
Factory Lead Time :
19 Weeks
Lead Pitch :
22.5044mm
Published :
Size / Dimension :
1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
MKP1841333105V
MKP1841 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841333105V Overview
0.886 22.50mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -55°C~100°C degrees Celsius.