MKP1841333105M
Mfr.Part #
MKP1841333105M
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Length :
26.4922mm
Lead Pitch :
22.5044mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
MKP1841M
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated AC :
600V
Width :
6.5024mm
Packaging :
Bulk
Dielectric :
PP
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
0.033µF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1841333105M
MKP1841M 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841333105M Overview
This electrical device has a 0.886 22.50mm lead spacing.Temperatures as low as -55°C~100°C are suitable for the device.