MKP1841333104M
Mfr.Part #
MKP1841333104M
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 1KVDC RADIAL
Polypropylene (PP), Metallized
Dielectric :
PP
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
MKP1841M
Capacitance :
0.033µF
PC Pins
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
1.043Lx0.256W 26.50mmx6.50mm
Tolerance :
±5%
Width :
6.5024mm
Voltage - Rated AC :
600V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
22.5044mm
Length :
26.4922mm
Datasheets
MKP1841333104M
MKP1841M 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841333104M Overview
There is 0.886 22.50mm lead spacing on this electrical device.-55°C~100°C is the maximum temperature at which the device can operate.