MKP1841282206
Mfr.Part #
MKP1841282206
Description
CAP FILM 8200PF 20% 2KVDC RADIAL
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
8200pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
700V
Datasheets
MKP1841282206
MKP1841 8200pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole