MKP1841282205
Mfr.Part #
MKP1841282205
Description
CAP FILM 8200PF 10% 2KVDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
8200pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
700V
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1841282205
MKP1841 8200pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841282205 Overview
Temperatures as low as -55°C~100°C are suitable for the device.