MKP1841277206
Mfr.Part #
MKP1841277206
Description
CAP FILM 7700PF 20% 2KVDC RADIAL
Voltage - Rated AC :
700V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
7700pF
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
2kV
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
MKP1841277206
MKP1841 7700pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841277206 Overview
It is capable of operating at -55°C~100°C degrees Celsius.