MKP1841277204
Mfr.Part #
MKP1841277204
Description
CAP FILM 7700PF 5% 2KVDC RADIAL
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
700V
Max Operating Temperature :
100°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Rated DC :
2kV
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
7700pF
Datasheets
MKP1841277204
MKP1841 7700pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841277204 Overview
Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.