MKP1841275206
Mfr.Part #
MKP1841275206
Description
CAP FILM 7500PF 20% 2KVDC RADIAL
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
7500pF
Voltage - Rated DC :
2kV
Voltage - Rated AC :
700V
Packaging :
Bulk
Datasheets
MKP1841275206
MKP1841 7500pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841275206 Overview
Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.