MKP1841275205
Mfr.Part #
MKP1841275205
Description
CAP FILM 7500PF 10% 2KVDC RADIAL
Capacitance :
7500pF
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
700V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±10%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Datasheets
MKP1841275205
MKP1841 7500pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841275205 Overview
Temperatures as low as -55°C~100°C are suitable for the device.