MKP1841275204
Mfr.Part #
MKP1841275204
Description
CAP FILM 7500PF 5% 2KVDC RADIAL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated AC :
700V
Packaging :
Bulk
Capacitance :
7500pF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Datasheets
MKP1841275204
MKP1841 7500pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole