MKP1841268254W
Mfr.Part #
MKP1841268254W
Description
CAP FILM 6800PF 5% 250VDC RADIAL
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
7.493mm
Voltage - Rated AC :
160V
Size / Dimension :
0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
6800pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated DC :
250V
Mount :
Through Hole
Length :
10.0076mm
Max Operating Temperature :
100°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Width :
3.9878mm
Dielectric :
PP
Datasheets
MKP1841268254W
MKP1841 6800pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841268254W Overview
Its lead spacing is 0.295 7.50mm.Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.