MKP1841256256
Mfr.Part #
MKP1841256256
Description
CAP FILM 5600PF 20% 250VDC RAD
Through Hole
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitance :
5600pF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated DC :
250V
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated AC :
160V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
MKP1841
Datasheets
MKP1841256256
MKP1841 5600pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841256256 Overview
Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.