MKP1841256254
Mfr.Part #
MKP1841256254
Description
CAP FILM 5600PF 5% 250VDC RADIAL
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
100°C
Series :
MKP1841
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated AC :
160V
Capacitance :
5600pF
Published :
Voltage - Rated DC :
250V
Datasheets
MKP1841256254
MKP1841 5600pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841256254 Overview
A temperature of -55°C~100°C is suitable for operation of the device.