MKP1841233206
Mfr.Part #
MKP1841233206
Description
CAP FILM 3300PF 20% 2KVDC RADIAL
Radial
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Size / Dimension :
1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
3300pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
MKP1841
Lead Pitch :
22.5044mm
Width :
5.9944mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Height Seated (Max) :
0.610 15.50mm
Length :
26.0096mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
Voltage - Rated AC :
700V
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1841233206
MKP1841 3300pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841233206 Overview
A 0.886 22.50mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.