MKP1841233205
Mfr.Part #
MKP1841233205
Description
CAP FILM 3300PF 10% 2KVDC RADIAL
Factory Lead Time :
15 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Length :
18.0086mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Lead Pitch :
15.0114mm
Width :
5.9944mm
Voltage - Rated AC :
700V
Capacitance :
3300pF