MKP1841233204M
Mfr.Part #
MKP1841233204M
Description
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL
Width :
5.9944mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
2kV
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Pitch :
15.0114mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
700V
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Length :
18.0086mm