MKP1841233204
Mfr.Part #
MKP1841233204
Description
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
2kV
Voltage - Rated AC :
700V
Size / Dimension :
0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Width :
5.9944mm
Series :
MKP1841M
Length :
18.0086mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
15.0114mm
Capacitance :
3300pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
MKP1841233204
MKP1841M 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841233204M Overview
Its lead spacing is 0.591 15.00mm.Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.