MKP1841227205
Mfr.Part #
MKP1841227205
Description
CAP FILM 2700PF 10% 2KVDC RADIAL
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
2kV
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
MKP1841
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
700V
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
MKP1841227205
MKP1841 2700pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841227205 Overview
Devices with a -55°C~100°C temperature capability can be operated.