MKP1841227204
Mfr.Part #
MKP1841227204
Description
CAP FILM 2700PF 5% 2KVDC RADIAL
Voltage - Rated DC :
2kV
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Series :
MKP1841
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Rated AC :
700V
Capacitance :
2700pF
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1841227204
MKP1841 2700pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841227204 Overview
It is capable of operating at -55°C~100°C degrees Celsius.