MKP1841222636M
Mfr.Part #
MKP1841222636M
Description
CAP FILM 2200PF 20% 630VDC RAD
Capacitance :
2200pF
Series :
MKP1841M
Voltage - Rated DC :
630V
Published :
Max Operating Temperature :
100°C
Width :
3.5052mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Length :
13.0048mm
Voltage - Rated AC :
250V
Size / Dimension :
0.512Lx0.138W 13.00mmx3.50mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
MKP1841222636M
MKP1841M 2200pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841222636MW Overview
Electrical devices such as this have a lead spacing of 0.394 10.00mm.In addition to operating at -55°C~100°C degrees, the device is capable of operating at other temperatures as well.