MKP1841222636
Mfr.Part #
MKP1841222636
Description
CAP FILM 2200PF 20% 630VDC RAD
Max Operating Temperature :
100°C
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Size / Dimension :
0.394Lx0.118W 10.00mmx3.00mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Series :
MKP1841
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
250V
Capacitance :
2200pF
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
7.493mm
Width :
2.9972mm
Length :
10.0076mm
Voltage - Rated DC :
630V
Datasheets
MKP1841222636
MKP1841 2200pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841222636 Overview
A 0.295 7.50mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.