MKP1841222634M
Mfr.Part #
MKP1841222634M
Description
CAP FILM 2200PF 5% 630VDC RADIAL
Film Capacitors
Dielectric :
PP
Tolerance :
±5%
Through Hole
Length :
13.0048mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
3.5052mm
Capacitance :
2200pF
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.512Lx0.138W 13.00mmx3.50mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Packaging :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
100°C
Min Operating Temperature :
-55°C