MKP1841222406
Mfr.Part #
MKP1841222406
Description
CAP FILM 2200PF 20% 400VDC RAD
Voltage - Rated AC :
220V
Series :
MKP1841
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated DC :
400V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1841222406
MKP1841 2200pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841222406 Overview
Devices with a -55°C~100°C temperature capability can be operated.