MKP1841222405
Mfr.Part #
MKP1841222405
Description
CAP FILM 2200PF 10% 400VDC RAD
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
400V
Tolerance :
±10%
Series :
MKP1841
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage - Rated AC :
220V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
2200pF
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1841222405
MKP1841 2200pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841222405 Overview
In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.