MKP1841222404
Mfr.Part #
MKP1841222404
Description
CAP FILM 2200PF 5% 400VDC RADIAL
PC Pins
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
400V
Tolerance :
±5%
Published :
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Packaging :
Bulk
Series :
MKP1841
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
100°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated AC :
220V
Package / Case :
Radial
Datasheets
MKP1841222404
MKP1841 2200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1841222404 Overview
In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.